PLEIN ART XI. KORTÁRS MUVÉSZETEK FESZTIVÁLJA

2009. május 15-16-17

Budapest IX. Ráday Kultucca

Vendégünk Oroszország

A fesztivál védnöke Valery Platonov, az Orosz Kulturális Központ igazgatója

 

PROGRAM

 

Május 15. Péntek

 

16,00 A XI. Plein-Art ünnepélyes megnyitója

Megnyitja: Dr Gegesy Ferenc polgármester

Fókuszban: Oroszország

Köszöntot mond: Valery Platonov, az Orosz Kulturális Központ igazgatója

Koncert: Alexander Trió – Orosz zeneszerzok muvei – Csárics Sándor (trombita), Kis Bálint
(harsona), Tóth Balázs (kürt )

Helyszín: Szabadtér, Ráday u. 49.

 

16,30 Kiállítás: Szabadtéri szobor tárlat

Barabás Márton, Bojti András, Bojti Márton, Csemniczky Zoltán, Drozsnyik István,
Eros Apolka, Fock Máté, Gvardián Ferenc, Kalmár János, Kovács Ferenc, Kovách Gergo,
Lakatos Pál, Márkus Péter, Móder Rezso, Pintér Attila, Rabóczky Judit, Szabó György.

Megnyitja: Márkus Péter szobrászmuvész

Helyszín: Szabadtér, Ráday u. 41 - 49.

 

17,00 Kiállítás: Nikolai Kopeikin képzomuvész

Helyszín: Nes Galéria - Ráday u. 49.

Hovnan Sargsyan festomuvész

Megnyitja: Szombathy Bálint, muvészeti író

Zenei performance: Horváth Dani (konga)

Helyszín: Erlin Galéria - Ráday u. 49.

 

18,00 Kiállítás: Szotyory László festomuvész

Megnyitja: Kozák Csaba muvészeti író

Zenei performance: Vörös László (gépzongora)

Helyszín: Art9 Galéria - Ráday u 47.

 

19,00 Kiállítás: Márkus Péter szobrászmuvész

Válogatás a Körmendi – Csák gyüjteménybol

Megnyitja: Szombathy Bálint képzomuvész, muvészeti író

Zenei performance: Horváth Dani (konga)

Helyszín: Képesház, Ráday u. 25

 

20,00 Videoperformance: Andrey Kagadeev, Nikolai Kopeikin, Prókaj Ádám, Vágó Szabolcs,
Pogonyi Csongor, Borsos János.

Helyszín: Videosátor- Ráday u. 49.

 

21,00 Koncert: Vörös Niki Quartett - Vörös Niki (ének), Vörös László (zongora),
Szalay Tamás (bogo), Jeszenszky György (dob)

Helyszín: Videosátor - Ráday u. 49.

 

Május 16. Szombat

 

12,00 Kiállítás: Szabadtéri Muvész Zászlótárlat, Textilmuvészetért Alapítvány:

Aranyosi Zsuzsanna, Bányász Judit, B.Csernyánszky Katalin, Czeglédi Júlia, Golarits Erzsébet,
Göbölyös Márta, Kapolyi Márta, Kelemen Kata, Kubó Éva, Latin Anna, Makkai Márta, Morvai
Ibolya, Orient Eniko, Prohászka Margit, Ruttka Andrea, SzélesJudit , Doromby Mária,
Tóth Szilvia, Vizi Júlia, Zalaváry Éva.

Megnyitja: P. Szabó Erno muvészettörténész

Zenei performance: Kováts Gergo (szaxofon)

Helyszín: Ráday u. 31.

 

14,00: Irodalmi performance – Kukorelly Endre írószemináriuma

Helyszín: Videosátor, Ráday u. 49.

 

15,00 Kiállítás: Szucs Levente festomuvész

Megnyitja: Szabó Noémi muvészettörténész

Zenei performance: Strausz Eszter (fuvola) Vörös Niki (ének)

Helyszín: Student Galéria, Ráday u. 31/b.

 

16,00 Kiállítás: Gerle Margit keramikusmuvész

Megnyitja: Szeifert Judit muvészettörténész

Helyszín: Museion no. 1 - a Nemzetközi Kerámia Stúdió galériája , Ülloi út 3

 

16,30: Irodalmi színpad- Kortárs orosz irodalom-Házigazda Kukorelly Endre író.

Vendég: M. Nagy Miklós irodalomkritikus, az Európa kiadó szerkesztoje.

Helyszín: Videosátor, Ráday u. 49.

 

17,00 Kortárs Japán Design - Tárlatvezetés

Helyszín: Iparmuvészeti Múzeum, Ülloi út 33-37.

 

18,00 Kiállítás Gaál József képzomuvész „Lilith” címu kiállítása

Megnyitja: Faludy Judit muvészettörténész

Zenei performance: Strausz Eszter (fuvola) Vörös László(zongora)

Helyszín: Apropódium Galéria - Ráday u. 25

 

19,00 Intermezzo- A „Forgách” család

Helyszín: 2B Galéria, Ráday u. 47

 

20,00 Videoperformance:

Horváth-Molnár Panna, Kreif Zsuzsanna, Bukta Zsolt, Bera Nándor, Janoch Lívia,
Borbás Róbert, Ringeisen Dávid, Ruska László, Gelley Bálint, Végso Ágota, Zétényi Bori,
Bakos Barbara, Bognár Éva Katinka, Boldizsár Péter, Gellár Csaba, B.Nagy Ervin, Töttös
Viktória, Turai Balázs, Gál Éva Angelina, Kádár Róbert, Nagy Márton, Hermán Árpád,
Szabó Dorottya.

Helyszín: Videosátor, Ráday u. 49.

 

21,00 Koncert: Kuartonus – Strausz Eszter (fuvola), Vörös László (zongora), Csizmás András
(bogo), Horváth Dani (dob)

Helyszín: Szinpad , Ráday u. 49.

   

Május 17. Vasárnap

   

12,00 Muhelymunka: Az orosz népi baba - Kulturtörténet és gyakorlati fortélyok.
Léb Zsuzsa babakészíto vendége : Meny Tatyjana, a kulturológia kandidátusa, bábkészíto muvész.

Helyszín: Videosátor - Ráday u. 49.

 

15,00 Kiállítás: Péterfy Ábel festomuvész

Megnyitja: Paksi Endre Lehel muvészettörténész

Zenei performance: Strausz Eszter (fuvola)

Helyszín: Pinc Cadillac Gallery Ephemeral, Ráday u. 22.

 

16,00 Kiállítás: Babos Bertalan Zsili festomuvész

Megnyitja: Szabó Noémi muvészettörténész

Zenei performance: Strausz Eszter (fuvola) Vörös Niki (ének)

Helyszín: Hotel Ibis Galéria – Ráday u. 6

 

16,30 Irodalmi színpad-Kortárs orosz irodalom-Házigazda Més-záros István mu-képzo.

Vendég: Rácz Péter író – Magyar Fordítóház Alapítvány elnöke.

Helyszín: Videosátor, Ráday u. 49.

 

17,00 Kiállítás: Pál Csaba képzomuvész

Megnyitja: P. Szabó Erno muvészettörténész

Zene: Vörös László(zongora), Vörös Niki (ének)

Helyszín: Katakomba Galéria - Ráday u. 27.

 

18,00 Videoperformance- Olga Kisseleva képzomuvész

A beszélgetést vezeti Eike Berg.

Videospace, Ráday u. 56

 

19,00 Videoperformance: Mendrei Miklós, Czeglédi Attila

Helyszín: Videosátor - Ráday u. 49.

 

20,00 DJ Nomád

NOMAD GURU ALKALMI FORMÁCIÓ:

DJ Nomad - harmonika, gépek

Potenciális vendégek: Baksa Gáspár - billentyusök

Kettos Tamás - rap

 

Helyszín: Videosátor, Ráday u. 49.

 

(A musorváltoztatás jogát fenntartjuk!)