Plein-Art

IX. Kortárs Művészetek Fesztiválja

2007. május 18-19-20
IX. kerület, Budapest
Ráday – Kultucca

A rendezvény vendége Japán
Fővédnöke: Nabekura Shinichi,
Japán magyarországi nagykövete

PROGRAM

Május 18. Péntek

16,00 A 9. Plein – Art ünnepélyes megnyitója
Köszöntőt mond: dr Gegesy Ferenc polgármester
Zene: Kuwana Kazue, Taiko dob szoló
Helyszín: Színpad, Ráday u. 49.
16,30 Koncert: Kortárs japán művek I.
Nadesiko Trio
Aya Kikuzawa ének, Reiko Kuwahara zongora, Aki Ichimura kürt
Helyszín: Színpad, Ráday u. 49.
17,00 Kiállítások:Ikezawa Takashi képzőművész
Megnyitja. Szerdahelyi István irodalomtörténész
Zene: Marschall Tamás elektromos szaxofon
Helyszín: Erlin Galéria, Ráday u. 49.
Fukui Yusuke képzőművész „Szirmaim II.”
Zene: Dj Seiji
Helyszín: NES Galéria, Ráday u. 49.
Szarka Fedor Guido képzőművész
Helyszín: Erlin Klub, Ráday u. 49.
18,00 Kiállítás: Szabó Tamás és Szikszai Károly képzőművészek kiállítása
Megnyitja: Készmann József művészettörténész
Helyszín: GalériaIX Ráday u 47.
19,00 Kiállítás: Barbara Yoshida fotóművész
Megnyitja: Kozák Csaba művészeti író
Zene: Spengler trió
Helyszín: Art9 Galéria, Ráday u 47.
20,00 Koncert: Kortárs Japán művek II.
Nagy Katalin, Fischer Annie ösztöndíjas fuvolaművész
Fukushima Mei: Solo Piece, Isang Yun: Etüd
Helyszín: Szinpad, Ráday u. 49.
20,30 Videoperformance: Huszár Andrea képzőművész
Helyszín: Szinpad, Ráday u. 49.
21,00 Koncert: Egy Kiss Erzsi Zene
Kiss Erzsi  ének, Vajdovich Árpád basszus gitár, bőgő, Sütő Márton gitár, G. Szabó Hunor dob, gitár, derbukka, Kovács Linda ének
Helyszín: Szinpad, Ráday u. 49.
                                                                          

Május 19. Szombat

11,00 Performance: Szabadtéri csoportos kollázsbemutató
József Attila Általános és Alapfokú Művészeti Iskola
Művész tanár: Vincze Angéla
Közreműködik a Róka Móka meseszínház
Róka Szabolcs mesemondó és Nyitrai Péter muzsikus.
Helyszín: Szinpad, Ráday u. 49.
12,00 Kiállítás: Szabadtéri csoportos szobortárlat
Művészek: Borsos Róbert, Bojti Márton, Drozsnyik István, Cseh Lili, Erős Ágost Koppány, Ézsiás István, Fock Máté, Gvardián Ferenc, Hetesi Attila, Huszár Andrea, Igor Lazin, Kopasz Tamás, Kontúr András, Majoros Áron, Márkus Péter, Pintér Attila, Petrika Kristóf,  Rabóczky Judit, Rajcsók Attila, Szabó György, Szabó Virág,
Megnyitja: Márkus Péter szobrász és Szász György képzőművész
Zene: Marschall Event, Marschall Norbert harsona, Krunovszky Gábor konga
Helyszín: Ráday u. 44-46
14,00 - 17,30 Koncert: Dj Ürmös
Helyszín: Szinpad, Ráday u. 49.
15,00 Kiállítás: „Tiszta Japán” ötvösművek
Művészek: Peltonen Junko, Tomomi Ogawa, Seiko Kawahara, Balogh Gabriella, Kereszthury Gábor, Tóth Zoltán
Zene: Bujtor Balázs, hegedű
Helyszín: Sterling Galéria, Ráday u. 31.
16,00 Kiállítás: Tolnay Imre képzőművész
Megnyitja: Sz Szilágyi Gábor művészettörténész
Zenei performance: Okazaki Masato
Helyszín: Student Galéria, Ráday u. 31/b.
17,00 Kiállítás:Paizs László Kossuth-díjas képzőművész
és katalóguskönyvének bemutatója       
Megnyitja és a katalógust szerkesztette: Wehner Tibor művészettörténész
Zene: Tötös Krisztina, klarinét
Helyszín: RadaR - Európai Kortárs Művészetért Egyesület, Ráday u. 8.
17,30    Könyvbemutató, házigazda Kukorelly Endre
„Először mászom meg a hegyet”írta Őfelsége Micsiko Japán Császárné, rajzolta Takeda Vako, fordította Gergely Júlia, Balassi Kiadó 2001, „Kati és az álomevő” írta Takamado Hisako Hercegnő, fordította Göncz Árpád, Móra Kiadó, „Kafka a tengerparton”, írta Murakami Haruki, fordította Dr. Erdős György, Geopen Kiadó, „Pirszinget a kígyónak”, írta Kanehara Hitomi fordította Nagy Mónika, Magvető Kiadó
Helyszín: Ráday u. 49, színpad
18,00 Kiállítás: Bukta Imre képzőművész
Megnyitja: DrMáriás képzőművész
Helyszín: Tár-Galéria, Török Pál u. 3.
18,30 Manual Csoport
és katalógus bemutató: Bán Mariann, Horváth Márton, Pérely Zsuzsa, Péter Vladimir, Szilasi Anna, Szilágyi Júlia
Mmegnyitja és a katalógust szerkesztette: Prékopa Ágnes művészettörténész.
Helyszín: Ráday Galéria, Ráday u. 8.
19,00 Kiállítás: Marko Stojanovič, Andrej Tišma, Dragan Vojvodič képzőművészek
Megnyitja: Szombathy Bálint képzőművész
Zene: Geiger Tamás, elektromos zongora
Helyszín: Katakomba Galéria, Ráday u. 27.
20,00 Koncert: Kortárs japán művek III.
Marschall Tamás elektromos szaxofon
Rikuya Terashima: Mai IV. For clarinet solo
Helyszín: Szinpad, Ráday u. 49.
20,30 Performance: DrMáriás és Najmányi László
Helyszín: Szinpad, Ráday u. 49.
21,00 Koncert: Trio Yengibarian
David Yengibarian harmonika, Botos József gitár, Egri János bőgő
Helyszín: Szinpad, Ráday u. 49.

Május 20. Vasárnap
11,00 Kiállítás: Art 9 Ferencvárosi Képzőművészek Egyesülete
Megnyitja: Pál Tibor alpolgármester
Zene: Káip Róbert harsona
Helyszín: Városház Galéria, Ferencvárosi Önkormányzat, Bakáts tér 14
12,00 Kiállítás: Szabadtéri Művész Zászlótárlat
Textilművészetért Alapítvány: Bányász Judit, Bonin Katalin, Czeglédi Júlia, Csernyánszky Katalin, T. Doromby Mária, Fogel Márta, Golarits Erzsébet, Göbölyös Márta, Kapolyi Márta, Kass Eszter, Kecseti Gabriella,Kozma Vera, Latin Anna, Makkai Márta, Orient Enikő, Prohászka Margit, Ruttka Andrea, Szeles Judit, Tóth Szilvia, Zalavári Éva.
Megnyitja Jankovics Marcell
Zene: Marshall Norbert, harsona
Helyszín: Ráday u. 31.
14,00-   18,00 Koncert: Dj Ürmös         
Helyszín: Szinpad, Ráday u. 49.
15,00 Kiállítás: Verebics Ágnes és Verebics Katalin festőművészek 
Megnyitja: Gaál József képzőművész
Zene: Gazda Bence, hegedű
Helyszín: Pink Cadillac, Ráday u. 22.
16,00 Kiállítás: Csiki Emese képzőművész
PTE Művészeti kar, festő szak
Megnyitja: Somhegyi Zoltán művészettörténész
Zene: Bujtor Balázs, hegedű
Helyszín: Páris-Texas Kávéház, Ráday u. 22.
17,00 Kiállítás: Horváth Dániel kiállítása
Megnyitja: Gaál József képzőművész
Zene: Jakab Ágnes, oboa
Helyszín: Claro Galéria, Ráday u.35.
18,00 Kiállítás: Olajos György Munkácsy-díjas képzőművész
Megnyitja: P.Szabó Ernő művészettörténész
Zene: Káip Róbert, harsona
Helyszín: Goethe Intézet, Eckermann Kávéház, Ráday u. 58.
19,00 Koncert: Kortárs japán művek IV.
Nagy Katalin Fischer Annie ösztöndíjas fuvolaművész
Takemista: Air,  Voices
Helyszín: Szinpad, Ráday u. 49.
20,00 Előadás: „A Távol -Kelet kortárs képzőművészete”
Pacsika Rudolf előadása vetítéssel
Helyszín: Videospace Galéria, Ráday u. 56.
20,30 Videoperformance: „Idomok” Szabó Eszter képzőművész
Helyszín: Színpad, Ráday u. 49.
21,00 Koncert: Agostones quARTET, Jazz to Vision
Jeszenszky György – dob, Hock Ernő – bőgő, Blaho Attila – zongora, Ágoston Béla - szaxofon, basszusklarinét,ének,hulu, Vj. Retina-matiné, Dj. Snare
Helyszín: Színpad, Ráday u. 49.

 

IXth Plein-Art Contemporary Art Festival 

18-19-20  May 2007

Special Guest Japan

PROGRAMME

Friday, 18th May,

16,00    Opening speech by Dr Ferenc Gegesy, Major IXth district
Toda Koji II. Secretary, Japan Embassy, Cultural Department
Music: Kuwana Kazue, Taiko drum
16,30Concert: Contemporary Japanese music I.
Nadesiko trio
Aya Kikuzawa song, Reiko Kuwahara piano, Aki Ichimura hooter
Stage, Raday St. 49
17, 00 Exhibition: Ikezawa Takashi artist
Opening speech by István Szerdahelyi professor
Music: Tamas Marschall, electrical saxophone
Erlin Gallery, Raday St. 49.
Exhibition: Fukui Yusuke artist
Music: Dj Seiji
NES Gallery, Ráday St. 49.
Exhibition: Szarka Fedor Guido artist
Erlin Klub, Ráday St. 49.
18.00 Exhibition: Tamás Szabó and Károly Szikszai artists
Opening speech by József Készmann art historian
Gallery IX, Raday St. 47.
19,00 Exhibition: Barbara Yoshida photo artist         
Opening speech by Csaba Kozak art writter
Music: Trio Spengler
Art9 Gallery, Raday St. 47.
20.00 Concert: Contemporary Japanese music II.
Katalin Nagy, Fischer Annie fellowship flaut concert I
Fukushima Mei: Solo Piece,  
Stage, Ráday St. 49.
20,30 Videoperformance: Andrea Huszar artist
Stage, Raday St. 49.
21,00 Concert: Egy Kiss Erzsi Zene
Stage, Raday St. 49.

Saturday, 19th May,

11,00 Performance: Open air collage performance
Attila Jozsef Art School
Curator: Angela Vincze artist
Collaborator: Peter Nyitrai and Szabolcs Róka
Stage, Raday St. 49.
12,00 Exhibition: Open air sculpture exhibition        
Robert Borsos, Marton Bojti, Lili Cseh, Istvan Drozsnyik, Eros Agost Koppany, Istvan Ezsias,  Mate Fock, Ferenc Gvardian, Attila Hetesi, Andrea Huszar, Igor Lazin, Andras Kontur, Tamas Kopasz, Áron Majoros, Peter Markus, Kristof Petrika, Attila Pinter, Judit Raboczky, Attila Rajcsok,  Gyorgy Szabo, Virag Szabo
Opening speech: Peter Markus and Gyorgy Szasz sculptor
Music: Marschall Event (Marschall Norbert trombone, Gabriel Sebastian Martinez conga)
Raday St. 44-46.
14,00 – 17,30 Concert: Dj Urmos
Stage, Raday St. 49.
15,00 Exhibition: „Only Japan”
Artists: Peltonen Junko, Tomomi Ogawa, Seiko Kawahara, Gabriella Balogh, Gabor Kereszthury, Zoltan Toth
Music: Balazs Bujtor, violin
Sterling Gallery, Raday St. 31.

 

16,00 Exhibition: Imre Tolnay artist
Music performance:  Okazaki Masato               
Student Gallery, Raday St. 31/b.
17,00 Exhibition: Laszlo Pajzs artist
Opening speech by Tibor Wehner
Music: Krisztina Totos, clarinet
RadaR Association Gallery, Ráday St. 8.
17.30 Literary stage
“First climb on the mountain” by Micsiko Empress, Hungarian translation by Júlia Gergely, “Dreams eater Kate” by Takamado Hisako Princess, Hungarian translation by Arpad Göncz, “Kafka on the seeside” by Murakami Haruki, Hungarian translation by Dr Erdős György, “Piercing for the snake” by Kanehara Hitomi, Hungarian translation by Monika Nagy
Stage Raday St. 49.
18,00 Exhibition: Imre Bukta artist
Opening speech: drMarias artist
Tar-Gallery, Torok Pal St. 3.
18,30 Exhibition: Manual Art Group
Artists: Mariann Ban, Marton Horvath, Zsuzsa Perelly, Vladimir Peter, Anna Szilasi, Julia Szilagyi
Opening speech: Agnes Prekopa art historian
Raday Gallery, Raday St. 8.
19,00 Exhibition: Marko Stojanovič, Andrej Tišma, Dragan Vojvodič artists
Opening speech: Balint Szombathy artist
Music: Tamas Geiger electrical piano
Catacomba-Gallery, Raday St. 27.
20.00 Concert: Contemporary Japanese music III.
Tamas Marschall, electrical saxophone
Rikuya Terashima: Mai IV. For clarinet solo
Stage, Raday St. 49.
20,30 Performance: DrMáriás & Laszlo Najmanyi
Stage, Raday St. 49.
21,00 Concert: TrioYengibarian
Stage Raday St. 49.

Sunday, 20th May
11,00 Exhibition: Art9 Association group exhibition
Opening speech: Tibor Pal, vicemajor IXth district
Music: Robert Kaip trombone
City Hall Gallery
Bakats square 14.
12,00 Exhibition: Open air art flag exhibition
Textile Artists Association: Judit Banyasz, Julia Czegledi, Katalin Csernyanszky, Maria Doromby, Marta Fogel, Erzsebet Golarits, Marta Gobolyos, Marta Kapolyi, Eszter Kass, Gabriella Kecseti, Vera Kozma, Anna Latin, Marta Makkai, Eniko Orient, Margit Prohaszka, Andrea Ruttka, Eva Suto, Judit Szeles, Eva Zalavari.
Opening speech: Marcel Jankovics art historian
Music: Norbert Marshall, trombone
Open air, Raday St. 31.
14,00 – 18,00 Concert: Dj Urmos
Stage, Raday St. 49.
15, 00 Exhibition: Agnes Verebics artist, Katalin Verebics artist
Opening speech: Jozsef Gaal artist
Music  Bence Gazda, violin
Pink Cadillac, Raday St. 14.
16,00 Exhibition: Emese Csiki artist exhibition
PTE Art Faculty,
Opening speach: Zoltan Somhegyi art historian
Music: Balazs Bujtor, violin
Paris-Texas Coffee shop, Raday St. 14.
17,00 Exhibition: Daniel Horvath artist
Opening speech: Jozsef Gaal artist
Music: Agnes Jakab, oboa        
Claro Gallery, Raday St.35.
18,00 Exhibition: Gyorgy Olajos artist
Opening speech: Erno P. Szabo
Music: Robert Kaip, trombone
Goethe Institute, Raday St. 58.
19.00 Concert: Contemporary Japanese music II.
Katalin Nagy, Fischer Annie fellowship flaut concert I
Takemista: Air,  Voices
Stage, Ráday St. 49.
20,00 Conference: Contemporary Art in the Far East
Presenter:: Pacsika Rudolf
Videospace Gallery, Raday St. 58.
20,30 Performance: Eszter Szabó video performance
Stage, Raday St. 49.
21,00 Concert: Agostones quARTet
Stage, Raday St. 49.